Anasayfa / Ev ve Araba / Sigorta Ve Kasko Yapanlara Uygun Fiyat Tavsiyeleri

Sigorta Ve Kasko Yapanlara Uygun Fiyat Tavsiyeleri

Trafik sigortası sürücülerin hatalı olduğu durumlarda karşı tarafta meydana gelen masrafları karşılarken Kasko ise bu anda devreye girerek sürücülerin araçlarında meydana gelen hasarları karşılamaktadır. Kasko yalnızca deprem, sel, çalıntı ve büyük kazalar anında değil trafikte meydana gelen ufak bir kazada da sürücülerin hasarlarını karşılamaktadır.

Bu noktada sürücülerin araçlarında eğer trafik sigortası yoksa muayeneden bile geçememektedirler. Bu nedenle de zorunlu trafik sigortası mutlaka her araca yaptırılması gereken bir durumdur. Bu noktada kasko ise yalnızca isteyen kişilerin yaptırabileceği bir şeydir. Senelik ücreti her ne kadar sürücülere fazla gelse bile yapılması kesinlikle birçok kişi tarafından tavsiye edilen bir şeydir.

Buna Bakmalısın ->  Trafik Sigortası Olamadan Araba Sürmenin Cezası Nedir?

Eğer sürücülerin araçlarında kasko olmazsa birçok noktada ufak kazalarda bile bu sürücülerin maddi açıdan zarara uğramalarına neden olmaktadır. Özellikle de büyük kazalar, sel, deprem ve çalıntı gibi durumlarda sürücüler belki de içinden çıkamayacakları maddi zararlara uğramaktadırlar.

Buna Bakmalısın ->  Zorunlu Trafik Sigorta Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bunun için de senelik ücreti her ne kadar fazla gibi gözükse bile olabilecek felaketlere karşı kask bir nevi güven niteliğindedir. Sürücüler araçlarına kasko yaptırdıklarında hatalı oldukları durularda bile meydana gelen zararlarını kasko karşılayacağından dolayı hiçbir açıdan maddi zarara uğramamaktadırlar.

Kasko yapanlara tavsiye verilmek gerekirse kesinlikle poliçe yaptırırken yazan maddeleri eksiksiz bir şekilde okumaları gerekiyor. Çünkü poliçe içerisinde yer alan maddelerde sürücülerin yaralanmaları ya da sakatlanmaları halinde tazminat veren maddeler de yer alırken bazı poliçelerde bu maddeler yer almayabiliyor.

Buna Bakmalısın ->  Düşük Fiyatlı Kasko Nasıl Yapılır?

Mesela birçok poliçe içerisinde yer alan maddelerde alkollü sürücülere bu tazminatlar kesinlikle ödenmiyor. Sürücülerin kasko yaptırırken sigorta genel şartlarında yazan bu maddeleri eksiksiz bir şekilde okuyarak en uygun gelen sigorta şirketinden kaskolarını yaptırmaları gerekiyor. Bunun için de bu poliçeleri kesinlikle dikkatle okumak lazım.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Zorunlu Trafik Sigorta Ödemesi Nasıl Yapılır?

Araç trafik sigortası yapılması gereken en önemli unsurlardan birisi olmaktadır. Eğer ki kullanılan aracın trafik …

Soru - Cevap Bölümüne Hoşgeldiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.