Anasayfa / Sorgulama / Kilometre Sorgulama İkinci El Araba Alırken Dikkat!

Kilometre Sorgulama İkinci El Araba Alırken Dikkat!

İkinci el otomobil alınırken herkesin aklında bulunan soru işaretlerinden birisi aracın kilometresinin ne kadar olduğu sorusudur. Eğer ki kilometre ne kadar az ise değeri de buna göre farklılık göstermektedir. Yürür aksamlarının ve motorun az kullanılması aracın daha değerli olmasını sağlamaktadır.

Herkes 2. el araç satın alırken kilometresine göz atar. Dikkat edilmesi gereken en önemli durumdur. Peki eski km sorgulama nasıl yapılır.

Buna Bakmalısın ->  GSS Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

ve ilk yerlerden birisi olarak bilinmektedir. Fakat bu çok geçerli bir sonuç değildir. Aracın piyasa da yer tutmasını sağlayan etmenlerden birisi olarak bilinmektedir. Fakat aracın kilometresinden daha önemli unsurlar varsa bu da akımlarının düzenli yapılıp yapılmadığı, kaza geçmişi, boyası, değişen parçaları, üretim yeri ve yılı olarak bilinmektedir. Bunların kilometreden çok daha önemli olduğunu belirtmek ve dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu söylemek mümkündür.

Buna Bakmalısın ->  Plaka Yenileme ve Değiştirme Rehberi

Satın alınacak olan aracın bakımları yerli yerinde ve düzenli olarak yapılmışsa ve muayeneden tam puan alarak değişeninin bulunması, kilometresinin yüksek olsa da değerinin yüksek olduğunun belirtisidir. Özellikle de bilinen markaların dayanıklılığı bu konuda onaylanmış olması neticesinde ikinci el otomobil tercihinde bu araçların değerini düşürmez.

Fakat oldukça yoğun kullanım neticesinde birtakım yıpranmalar oluşabilir. Fakat düzenli bakımlar yapıldığı taktirde bu konunun da önüne geçmek mümkün olacaktır.

Buna Bakmalısın ->  2019 - 2020 Yılı Pasaport Harçları

Ayrıca otomobilin kilometresi yüksekse bu büyük ihtimalle uzun yolda çok kullanılmış araç olacaktır ve şehir içi trafiğine oldukça az girmiş demektir. Böylelikle sürekli olarak yüksek viteste kullanılmış ve motor ile beraberindeki diğer parçaların da daha az yıpratılmış olduğunu bildirmektedir.

Bu durumdaki otomobiller hor kullanılmayarak bütün bakımları düzgün ve yerinde yapılmışsa kilometrenin çok fazla bir öneminin bulunmayacağını söylemek mümkün olacaktır.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Plaka ile Trafik Ceza Sorgulama

İçindekiler1 TRAFİK PARA CEZASI VE HGS SORGULAMA2 HGS bakiye sorgulama ve plaka ile trafik ceza …

Soru - Cevap Bölümüne Hoşgeldiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.