Anasayfa / Trafik / Şehir Dışına Çıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Şehir Dışına Çıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Bir şehirden başka bir şehre kendi arabalarıyla gidecek olan kişiler bazı noktalara dikkat etmelidirler. Bunlardan en önemlisi arabalarının güvenlik standartlarını karşılaması.

Kişilerin bu noktada gidecekleri yol için araçlarının uygun olup olmadığını belirlemeleri gerekiyor. Bunun için de uzun bir yola çıkmadan önce bakım mutlaka yapılmalıdır. Bakım yapılması halinde hem yakıt daha az gidecek hem de çevre kirliliğine daha az neden olacaktır. Bir başka dikkat edilmesi gereken de hız yapmamak. Araçlar hep aynı hızla gittiğinde yakıt daha az gidecektir. Aynı zamanda trafiğe yakalanmamak için de kişilerin kafalarında hep bir B planı olmalı.

Buna Bakmalısın ->  Araç Devir İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilir?

Bu sayede feribot beklerken ya da trafikte mahsur kalmazlar. Yine arabayla şehir dışına çıkmak isteyen kişilerin araçlarının lastiklerindeki basınca da dikkat etmeleri gerekir. Lastiklerin özellikle de asfaltın çok fazla ısındığı yerlerde daha fazla hava dolu olması gerekiyor.

Buna Bakmalısın ->  Plaka Yenileme ve Değiştirme Rehberi

Yolculuk yaparken aracı kullanacak olan kişinin yanında mutlaka bir adet güneş gözlüğü bulunmalıdır. Aksi halde güneşin geldiği anlarda gözünüzü alabilir ve önünüzü göremeyerek kaza yapabilirsiniz. Uykusuz araç kullanmamak da arabayla yolculuk yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan birisi.

Ülkemizdeki trafik kazalarının en büyük sebebi uykusuz şekilde araç kullanan sürücüler. Bunu unutmamak ve uzun yolculuklarda araç kullanmadan önce mutlaka uykulu olmakta yarar var. Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka çikolata ve bisküvi arzı atıştırmalık şeylerin mutlaka yanınıza alınması gerekir. Yol esnasında ani acıkma ve kan şekeri düşmesi gibi durumlarda mutlaka işe yarıyor.

Buna Bakmalısın ->  Trafik Cezası Kural Maddeleri Nedir?

Her şeyden önce rahat bir yolculuk yapmak için ayakkabı tercihi de son derecede önemli bir etken. Bunun nedenle ayakların şişmemesi ve ağrımaması için rahat ve en önemlisi hafif ayakkabılar giymeyi tercih etmek gerekmektedir.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

En İyi Navigasyon Uygulaması Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonlarda bulunan trafikte dikkati artıran uygulamalar sayesinde birçok kişi uzun yollarda bile trafiğe yakalanmadan …

Soru - Cevap Bölümüne Hoşgeldiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.