Anasayfa / Kosgeb Kredi / Ptt ve Bankadan Vergi Ödeme Kolaylıkları Nedir?
Bankadan Vergi Ödeme

Ptt ve Bankadan Vergi Ödeme Kolaylıkları Nedir?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulmuş olan web adresi ile her türlü ödemelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün hale gelmiştir. Böylelikle ödeyeceğiniz vergi borcunuz için ilk olarak buraya giriş yapabilir ve sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Sizden istenecek birtakım bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonrasında hangi vergi borcunuzun olduğunu, neleri ödemeniz gerektiği burada bulunmaktadır. Sonrasında ise belirlediğiniz miktarı ve belirlediğiniz vergi borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Buna Bakmalısın ->  Emlak Vergisinde Ödemelerinde Ayrıntılar

Ödeme yapmak için banka kartınızı, kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Anlaşmalı bankaların kredi kartını kullanarak saniyeler içerisinde ödeme yapmanız mümkün hale gelecektir. Böylelikle herhangi bir şekilde problem yaşamaksınız ödemenizi yapabilir, sorun oluşturmadan da vergi borcunuzdan kurtulabilirsiniz.

Bunun için de bankadan vergi ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Kolay ve basit birtakım pratik işlemler neticesinde vergi ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte isterseniz Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz gibi isterseniz de PTT aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.

Buna Bakmalısın ->  Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyası

Fakat PTT ile ödeme yapacaksanız kredi kartı kullanamayacağınızı belirtmeliyiz. Burada sadece nakit işlemleri gerçekleştirilmektedir ve vergi ödemlerinizi kredi kartınız ile yapacaksanız maalesef PTT ile gerçekleştiremeyeceksiniz.

Buna Bakmalısın ->  Kredi Kartı ile Vergi Ödeme Nereden Yapılır?

Bunun yerine Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesine giriş yapabilir ve burada anlaşmalı bankaların kredi kartı ile ödemenizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde ödemenizi yapacak ve vergi yükümlülüğünüzden de kurtularak herhangi bir şekilde de sorun yaşamayacaksınız.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Kredi Kartı Limit Öğrenme İşlemi Nasıl Olur?

Seneler geçtikce Türkiye’de ki harcama artıyor, kredi kartı başvuruları tavan yapıyor. Bugünün Türkiye’sin de dolar …

Soru - Cevap Bölümüne Hoşgeldiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.