Anasayfa / Trafik / Trafik Borç Ödeme İşlemleri

Trafik Borç Ödeme İşlemleri

Trafik cezası ödeme işlemleri için ilk olarak cezanın tebliğ edilmesi lazım. Yemiş olduğunuz trafik cezasını görmek ve sorgulama yapma işlemi yapmak için e-Devlet hesabınıza giriş yapıp plaka ile sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Plaka ile sorgulama işlemi yanı sırada aynı zamanda isimle de sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ceza sorgulama işlemi yaptırmak tamamen ücretsizdir. Sizler de yemiş olduğunuz cezayı aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü  ve Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet adresinden sorgulama yapabilirsiniz.

Buna Bakmalısın ->  Zabıtalar Trafik Cezası Yazabilir mi?

Sorgulama yaptığınız an ceza yediğiniz tarihi 15 gün geçmeyecek şekilde ödeme yaparsanız eğer %25 indirimli ödersiniz, eğer bu süreci geçirirseniz %5 olarak faiz ödersiniz. O yüzden trafik cezalarını erken ödeme yapmanız mantıklı olacaktır.

Trafik borç ödeme işlemleri için PTT ve anlaşmalı bankaların ödemeler sekmesinden vergi ödemelerine girerek cezanızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme işlemini aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesin de yapabilirsiniz. Ödeme işlemini erken yapma durumunda indirimden yararlanacak ve cezayı indirimli bir şekilde ödemiş olacaksınız.

Buna Bakmalısın ->  Trafik İşlemleri Nereden Yapılır?

Trafik sorgulaması yaptıktan sonra yemiş olduğunuz cezayı isterseniz internet üzerinden isterseniz PTT şubelerine gidip ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapmak için gişelere gidip trafik cezası ödemek istediğinizi belirttiğiniz zaman plaka ile sorgulama yaptıktan sonra ödeme işlemi yapabileceksiniz. Ödeme işlemini nakit bir şekilde yapmak için şubeye gidebilirsiniz.

Buna Bakmalısın ->  Trafik Cezasına İtiraz Etme Dilekçe Örneği

Ek olarak trafik borç ödeme işlemleri yapmak için internet bankacılığı da kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı sayesin de sizler de vergi ödemeleri kısmından trafik cezanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası indiriminden yararlanabilmek için tebliğ geldikten sonra 15 günü geçmeyecek şekilde ödeme yapmaktır. Ödeme işleminizi yaptığınız zaman günü geçmemişse eğer yüzde 25 indirimli ödeme yaparsanız eğer geçmişse 5 faiz ödersiniz.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

En İyi Navigasyon Uygulaması Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonlarda bulunan trafikte dikkati artıran uygulamalar sayesinde birçok kişi uzun yollarda bile trafiğe yakalanmadan …

Soru - Cevap Bölümüne Hoşgeldiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.