Anasayfa / Trafik / Hgs Ödeme ve Ogs Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
HGS - OGS Bakiye Yükleme

Hgs Ödeme ve Ogs Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS köprülerde, otoyollarda ve gişelerde araçların geçişlerinin sıkışıklığını azalmak ve daha pratik bir geçiş imkanı sunmak için oluşturulmuş sistemdir.

Bu sistem ile birlikte artık eskisi gibi uzun kuyruklar oluşmasının önüne geçilmiştir. Trafiğe çıkan her aracın mecburi olarak kullanacağı yerlerde HGS kartına sahip olup sonrasında da HGS – OGS bakiye yükleme işleminin yapılması gerekmektedir.

Bu karta sahip olmak için önceleri sadece PTT şubelerine gitmek gerekmekteydi. Fakat artık iyice yaygınlaşmasından dolayı banka şubelerinde de kimlik belgenizi, araç ruhsatını göstererek bu karta sahip olmak mümkündür. Kartınızda yeterli bakiyenin bulunması neticesinde köprülerden,  otoyollardan geçiş yaparken herhangi bir şekilde problem yaşamayacak ve trafiğe takılmadan geçiş yapacaksınız. 

Buna Bakmalısın ->  Trafik Cezası Kural Maddeleri Nedir?

Bakiye yükleme işlemi ise internet üzerinden kolaylıkla yapılabileceği gibi isteğe göre de PTT’ler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Otomatik Geçiş Sistemi ise aynı HGS gibi trafiğe takılmadan otomatik bir şekilde geçişi sağlamaktadır. Araç içerisindeki cihazın devreye girmesiyle karta gerek kalmadan geçiş yapılması mümkündür. Bu da aynı HGS gibi bakiyeli sistemde çalışmaktadır.

Buna Bakmalısın ->  Lastiklerin Hava Basıncı Nasıl Olmalı?

Dolayısıyla HGS – OGS bakiye yükleme işlemi gerekmektedir. İki geçiş sistemi için de ilk bakiye yükleyeceğiniz yer PTT’ler olmaktadır. Fakat bundan daha pratik ve daha kolay bir seçenek var ki o da kullanmış olduğunuz bankanızın mobil banka şubesi aracılığıyla bu ödemeyi yapacak olmanızdır. Kısa süre içerisinde herhangi bir yere gitmeden ödeme yapabileceğinizi ve bakiyenizi artırabileceğinizi bilmelisiniz.

Buna Bakmalısın ->  Araç Akü Hakkında Bilmeniz Gerekenler ve Fiyatları

Bunun için de mobil banka şubenize giriş yapabilir, sonrasında da ödemeler kısmından HGS ya da OGS seçimini yaparak istediğiniz bir miktarı yatırabilirsiniz. Böylelikle gişelerde takılmayacak, herhangi bir ceza durumuna da düşmeden sorunsuz yolculuk yaparak problem yaşamayacaksınız.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

En İyi Navigasyon Uygulaması Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonlarda bulunan trafikte dikkati artıran uygulamalar sayesinde birçok kişi uzun yollarda bile trafiğe yakalanmadan …

Soru - Cevap Bölümüne Hoşgeldiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.